Strešný systém

UltraPly TPO

Spoločnosť Vistaco ako autorizovaný distribútor produktov Firestone Building Products vám ponúka ideálnu náhradu PVC fólií vo forme fólie UltraPly TPO.

Používa sa na hydroizoláciu novej alebo opravu starej rovnej strechy.

Aké sú výhody?

Firestone UltraPly TPO je inteligentná voľba, ak hľadáte svetlý a ekologický strešný systém s dlhoročnou životnosťou, ktorý kombinuje estetiku s presvedčivou odolnosťou voči ultrafialovému žiareniu, poveternostným vplyvom a so spojmi vynikajúcej pevnosti.

  • Žiadne zmäkčovadlá ani plastifikátory – inertná membrana s minimálnou stratou hmotnosti
  • Patentovaná polyesterová výstuž v strede – veľka hrúbka vrchnej vrstvy
  • Dokladovaná UV stabilita (životnosť)  EN1297 : > 7500h, skutočná 28000h
  • Veľké šírky membrán: až do 3.05m x 30.5m
  • Vynikajúce mechanické vlastnosti (pevnosť v ťahu, ťažnosť, odolnosť voči prerazeniu, roztrhnutiu atd.)
  • Bezpečná inštalácia, široké okno zvariteľnosti
  • Šetrná k životnému prostrediu – plne reciklovateľná, LEED, BREEM, (FR bez halogénov)
  • Kompatibilná so všetkými typmi tep.izolácií, zelené strechy, PV panely atd.

Popis systému

Firestone UltraPly TPO je flexibilná strešná fólia z termoplastických polyolefínov (FPO), vyrobená začlenením etylénpropylénovej gumy do polypropylénovej matrice.

V prípade, že chcete svojmu projektu dopriať kvalitnú zvárateľnú termoplastickú fóliu za vynikajúcu cenu, je tu pre vás Firestone UltraPly TPO.

Zhotovuje sa s polyesterovou tkaninovou výstužou. Membrána tak kombinuje pružnosť gumy s tepelnou zvariteľnosťou termoplastu vo forme fólie s vynikajúcimi vlastnosťami počas jej celej životnosti. Pokiaľ ide o kvalitu a jednoduchosť inštalácie, v súčasnosti čoraz viac architektov a projektových manažérov odporúča na izoláciu striech komerčných a priemyselných budov membránu Firestone UltraPly TPO. Rastúci trend TPO fólií súvisí so všestrannými funkciami a výhodami, ktoré membrána má.

Spoľahlivé riešenia pre všetkých

Firestone UltraPly™ TPO je ľahká, flexibilná fólia, spevnená polyesterovou nosnou vložkou a navrhnutá tak, aby spoľahlivo fungovala vo väčšine komerčných strešných aplikácií. Spoločnosť Firestone ponúka rôzne možnosti montáže, ktoré spĺňajú najnáročnejšie výzvy ako pri rekonštrukcii starých, tak aj pri budovaní nových striech.
Mechanicky kotvený systém Firestone UltraPly™ TPO používa membrány so šírkou až do 3,05 m. Šírka membrány a kotviaci systém sa líšia tak, aby zodpovedali špecifickým veterným podmienkam. Membrány sú pripevnené v prekrytí pomocou schválených podložiek a kotviacich prvkov umiestnených približne 50 mm od vnútorného okraja panelu. Panely sa zvárajú teplom pomocou príslušenstva na tepelné zváranie v súlade so špecifikáciami spoločnosti Firestone.
Pri plnoplošne lepenom systéme Firestone UltraPly™ TPO sa membrány TPO plne prilepia priamo na vhodný podklad pomocou kontaktného lepidla. Susediace membrány sa prekrývajú najmenej 75 mm a tepelne zvárajú. Okraje strechy a prestupy sa ukončia podľa špecifikácií spoločnosti Firestone. Plnoplošne lepený systém je možné aplikovať na akúkoľvek budovu, kde je strešná krytina kompatibilná s kotviacim systémom izolácie a kde poskytuje dostatočnú odolnosť voči vytrhnutiu. Použitá izolácia musí byť kompatibilná s kontaktnými lepidlami značky Firestone.
V balastovanom systéme Firestone UltraPly™ TPO sú membrány TPO voľne položené na vhodnom substráte. Susediace membrány sa prekrývajú najmenej 75 mm a tepelne zvárajú. Okraje strechy a prestupy sa ukončia podľa špecifikácií spoločnosti Firestone. Po dokončení sa membrána TPO zaťaží na mieste použitím schváleného vymytého riečneho štrku alebo pomocou hladkej dlažby s minimálnou hmotnosťou 50 kg/m². Balastovaný systém je možné použiť na akejkoľvek budove, ktorá dokáže uniesť dodatočné zaťaženie, ak sklon strechy neprekračuje 10 %.

Kompletný sortiment
príslušenstva

Spoločnosť Firestone ako líder v oblasti strešných systémov TPO dodáva kompletný sortiment príslušenstva UltraPly™ TPO, ktoré spĺňa požiadavky rôznych strešných aplikácií a druhov montáže.

Inštalácia

Pripravili sme pre vás aj návod
vo forme inštruktážneho videa.

Spoločnosť Vistaco úzko
spolupracuje so spoločnosťou
Firestone v oblasti školení kde máte na výber rôzne druhy vzdelávania a tréningových školení v rámci programov Building Products University (BPU).

Tieto programy sú v tréningových centrách ako podpora pre vzdelávanie dodávateľov, inštalačných firiem, architektov ako aj vlastníkov budov.

Školenia

Trvalý strešný nie je podmienený iba vysoko
kvalitnými materiálmi, ale aj primerane spracovaným
dizajnoma profesionálnou inštaláciou.

Galéria

Pozrite sa na príklady použitia UltraPly TPO sady na hydroizoláciu plochých striech