Chráňte veci,
ktoré sú pre vás dôležité ...

Stavba alebo kúpa vlastného domu si vyžaduje roky tvrdej práce a úspor, preto je dôležité, aby ste nenechávali žiadne detaily vášho domu samozrejmosťou. Vaša strecha je jedným z najdôležitejších aspektov vášho domova, a preto si zaslúži byť vyhotovená správne.

Váš strešný systém je skutočne prvou obrannou líniou proti matke prírode a hrá dôležitú úlohu pri ochrane toho, čo je pre vás dôležité: vaše cenné veci a predovšetkým vašu rodinu alebo vaše podnikanie. Strecha nad hlavou je komplexný integrovaný systém – oveľa zložitejší, ako si mnohí ľudia uvedomujú. Ak sa nevyhotoví správne, môže to spôsobiť skutočné množstvo problémov pre váš domov alebo budovu.

Domy s plochou strechou stále naberajú na popularite. Jednou z najatraktívnejších výhod plochých striech je zväčšenie využiteľného vonkajšieho priestoru. Ak je vaša nehnuteľnosť na úzkom pozemku bez veľkého dvora, vaša strecha sa môže stať neuveriteľným vonkajším priestorom na grilovanie alebo jednoducho relax. Je to taktiež ideálne miesto na vytvorenie vlastnej záhrady, detského ihriska, relaxačnej zóny, inštaláciu solárnych panelov, alebo čokoľvek iné, čo by si vaše srdce mohlo priať!

Ploché strechy sú funkčné, moderné, ale majú jednu veľkú nevýhodu. Vo väčšine prípadov sú to práve tie časti vášho domu, ktoré musíte ako prvé rekonštruovať.

Ľudia vo veľa prípadoch podceňujú správnu voľbu hydroizolačného systému, ktorý je v podstate to, čo delí vás, vaše pohodlie a bezpečnosť od vplyvu počasia. V prípade poruchy hydroizolačnej vrstvy sa vo väčšine musí vymeniť komplet strešný plast počnúc parozábranou, tepelnou izoláciou a samotnou hydroizoláciou nehovoriac aj o škodách v interiéry, ktoré takýto defekt môže spôsobiť.

Sú výrobcovia rôznych hydroizolačných systémov, ktorí vám ponúkajú produkty s 10, 15 a dokonca aj 20 ročnou životnosťou a človek ako laik podľahne aktuálnemu trendu lacných hydroizolácií neuvedomujúc si tak dôležitú funkciu tejto časti vášho domova.

Hydroizolácia, ako jedna z najdôležitejších súčastí vášho objektu tak isto ako základy, steny, okná, dvere, omietky by mala spĺňať požiadavky rovnakej životnosti a nie každých 10, 15 rokov ju meniť spolu s celým strešným systémom. Veľký tlak lokálnych výrobcov PVC fólií na cenu ich produktov, a masívne množstvo inštalačných firiem, ktoré ich inštalujú tu spôsobili až takú PVC mániu, že ľudia inú hydroizoláciu ani nepoznajú a tým pádom sa uskromnia aj s „vynikajúcou“ 15 ročnou životnosťou. A to je už naozaj tá horná hranica, ktorú takáto strecha (pri štrkovom zásype) dokáže dosiahnuť. Často sa stretávame aj s rekonštrukciami týchto fólií už pod hranicou 10 rokov.

EPDM membrány vo všeobecnosti vďaka svojej chemicky stálej štruktúre dosahujú niekoľko násobne vyššiu životnosť. Jedinou nevýhodou je, že sa musia vyrábať v tmavej farbe, kvôli potrebe priemyselných sadzí, ktoré pretransformovávajú UV žiarenie a v podobe infračerveného ho posielajú von. Starnutie membrány je preto veľmi spomalené.

Spoločnosť Firestone BP ako najväčší výrobca hydroizolácií EPDM už 50 rokov ponúka vysokokvalitné EPDM membrány spolu so systémami s minimálnou deklarovanou životnosťou 50 rokov. Tým pádom ponúka riešenie na kompletné zastrešenie stavby produktom, ktorý v symbióze s ostatnými časťami vášho objektu dosahuje požadovanú dlhotrvajúcu životnosť, čo vám prinesie pokojný spánok a ušetrí nemalé peniaze.