Výhody

RubberCover™ EPDM

Extrémne dlhá životnosť, odolnosť voči UV

Firestone RubberCover EPDM je plne vulkanizovaná membrána zložená prevažne z EPDM polyméru a sadzí, ktorá ponúka bezkonkurenčnú odolnosť voči ozónu a UV žiareniu. Pretože membrána neobsahuje žiadne zmäkčovadlá alebo chemicky nestabilné prímesi, jej vlastnosti sa časom nemenia a tým pádom poskytujú udržateľné riešenie strešného plášťa. Minimálna životnosť membrány pri exponovanom systéme (mechanicky kotvený, plnoplošne lepený) je 50 rokov, očakávaná až 80 rokov. Pri priťažovanom/balastovanom systéme je to samozrejme oveľa viac.

Rýchla a ľahká inštalácia, membrána na mieru

Firestone RubberCover EPDM dokáže pokryť plochú strechu bez jediného spoja. Je k dispozícii vo veľkostiach panelov do 15m na šírku a 61m na dĺžku, čo vedie k menšiemu počtu spojov a kratšiemu času na inštaláciu. Podľa potreby sa zákazníkom strihá na mieru, čo minimalizuje prebytočný odpad.

Vysoká flexibilita a predĺženie

Firestone RubberCover EPDM membrána zostáva flexibilná pri teplotách až do -45 ° C. Nemá nosnú vložku, tým pádom sa môže predĺžiť o viac ako 300%, aby sa prispôsobila pohybom budov a kolísaniu teploty. Je homogénna, takže nezáleží na tom, ktorou stranou sa inštaluje

Inštalácia za studena (bez plameňa)

Firestone RubberCover EPDM si nevyžaduje použitie plameňa a umožňuje rýchlu inštaláciu bez nutnosti použitia špeciálneho náradia. Membrána sa jednoducho prilepí na podklad kontaktným lepidlom alebo lepidlom na vodnej báze.

Chemická stálosť, ľahká váha

Firestone RubberCover EPDM je chemický stála, neobsahuje žiadne prísady ani zmäkčovadlá, ktoré z nej časom migrujú, čo umožňuje opakované použitie dažďovej vody. Môže sa inštalovať na akýkoľvek podklad bez nutnosti použitia separačnej vrstvy (EPS, XPS, bitumen atď.). Je veľmi ľahká 1.51kg/m² a svoju váhu nestráca počas svojej životnosti.

Opraviteľnosť aj po desiatkach rokov

Firestone RubberCover EPDM vďaka chemickej stálosti a príslušenstvu QuickSeam sa dá jednoducho opraviť kedykoľvek počas svojej celej životnosti. To znamená, že aj v prípade rozšírenia vašej strechy je možné nadpojenie novej fólie na pôvodnú.

Ideálna voľba pre zelené strechy a PV panely.

Firestone RubberCover EPDM hlavne kvôli svojej dlhej životnosti a veľkým panelom s minimálnym počtom spojov je ideálna voľba pre zelené strechy a inštaláciu PV panelov, kde sa počíta s extrémne vysokou životnosťou celého systému. Certifikát FLL pre extenzívnu a semi-intenzívnu zeleň je pre fóliu samozrejmosťou.

Ekologická voľba

Vďaka svojej životnosti, chemickej stálosti, ľahkej údržbe a recyklovateľnosti je RubberCover EPDM jedným z najekologickejších strešných výrobkov na trhu. Fólia RubberCover EPDM si zachováva svoje fyzikálne vlastnosti aj niekoľko desaťročí a nevyžaduje si žiadnu údržbu.
Systém Firestone RubberCover EPDM je navrhnutý tak, aby vydržal skúšku časom a majiteľom domov zaistil pokojné bývanie.