Modulárne
- montované domy​

RubberCover™ EPDM

Od unimobuniek cez samostatné modulové jednotky až po školské budovy alebo lekárske kancelárie. Trend modulárnych stavebných technológií urýchlil stavebné procesy a rozšíril možnosti návrhu pre širokú škálu typov budov.

Vďaka zvýšenej efektívnosti a nákladovej úspore výroby, ponúkajú modulárne systémy alternatívu k tradičným stavebným procesom. Alternatíva, ktorá znamená efektívnejšie využívanie financií, variabilitu výstavby a väčšiu flexibilitu pre budúce rozširovanie a návrhy stavieb.

Pre optimálny výkon a hospodárnosť si vyžaduje každá časť modulárnej konštrukcie kvalitné konštrukčné prevedenie. Zastrešenie nie je výnimkou, preto ponúkame kompletný rad kvalitných strešných produktov a systémov pre modulárne stavby. Náš systém RubberCoverTM EPDM ponúka riešenie rýchlej a ľahkej aplikácie pre modulárne stavby.

Modulárny strešný systém RubberCoverTM EPDM je určený na inštaláciu komerčných, priemyselných alebo obytných strešných aplikácií. Môže byť taktiež kombinovaný so zelenou strechou alebo fotovoltaickými panelmi.

Medzi kľúčové vlastnosti modulárneho strešného systému RubberCoverTM EPDM patria:

  • veľkorozmerné fólie na prekrytie jednotlivých modulov v jednom kuse
  • veľmi jednoduchá inštalácia bez potreby špeciálneho náradia
  • prieťažnosť fólie o viac ako 300% umožňuje ľahko zvládnuť pohyby stavebných modulov
  • rýchla montáž – fólia sa prilepí jednoducho na podklad buď kontaktným lepidlom, alebo v prípade dreveného podkladu ako napr. OSB dosky je možná aplikácia aj lepidlom na vodnej báze
  • kompaktné rozmery do dĺžky 7.62m, alebo možnosť strihania na mieru, kde máme k dispozícií dĺžky až do 61m

3,05m x 7,62m (23,24 m2)

4,57m x 7,62m (34,82 m2)

6,10m x 7,62m (46,48 m2)

3,05m x 30,50m

4,57m x 30,50m

6,10m x 30,50m

7,62m x 30,50m

3,65m x 61m

3,96m x 61m

Príklad typickej konštrukcie modulárnej strechy:

  1. Preglejka / OSB doska
  2. Modulárne lepidlo na vodnej báze / alebo kontaktné lepidlo BA – 2012
  3. Firestone RubberCoverTM EPDM fólia
  4. Náter Firestone Acrylitop, ktorý je možné aplikovať na fóliu EPDM (V prípade, že požadujete svetlú farbu strešného plášťa)
  5. QuickSeam krycí pás určený na spoje

Foto-návod